DOĞU KARADENİZ TURU

Her şey dahil konseptine sahip turumuzda Karadenizin muhteşem doğasına şahit olmaya hazırmısın?

 • 5 Gece 6 Gün
 • Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Tüm transfer ücretleri
 • Akıcı rehberlik hizmeti

ÇORUM-SAMSUN-ORDU-TRABZON-GİRESUN-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-AMASYA

 

  FİYATA DAHİL OLANLAR

  • Sabah Kahvaltısı
  • Öğle Yemeği
  • Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Konaklama
 • FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

  • Kişisel Harcamalar
  • Müze-Ören Yeri Ücretleri
 • GEZİLECEK YERLER

 • Çorum / Samsun / Ordu / Trabzon / Giresun / Rize / Uzungöl / Ayder / Amasya

5 GECE / 6 GÜNDÜZ DOĞU KARADENİZ TURU
8:00 am to 10:00 am

Saat 20.00 de Konya'dan hareket ediyoruz.
Kulu’da kısa bir moladan Sonra Kırıkkale üzerinden Çorum’a doğru yola devam ediyoruz. Çorumda Hıdırlık tepesine sahabe türbelerini ziyaret edip Samsun’a doğru hareket ediyoruz.

1.GÜN SAMSUN;
Samsun'da ssahilde serpme kahvaltılarımızı deniz manzarası eşliğinde yaptıktan sonra ilk adım anıtı Amazon köyü, yabancılar pazarı, Bandırma vapuru gezilerek Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. ORDU; Meşhur Karadeniz pidesini aldıktan sonra teleferikle Boz tepeye çıkıyoruz. Boz Tepe manzarası eşliğinde yemeklerimiz ve cay keyfinden sonra aşağıya iniyor ve yola devam ediyoruz.
GİRESUN;
Giresun’da Seyit Vakkas Hz.lerini ziyaretimizi yaparak Giresun Kalesi ziyareti ardından yola çıkıyoruz. Samsun’dan itibaren denizi seyrederek Akçabat’ta saraylara layıksınız restoranda aksam yemekleri mızı yedikten sonra TRABZON' a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon'da otel konaklaması yapıyoruz. 

2.GÜN TRABZON;
Sabah açık büfe kahvaltımızdan sonra ilk cuma namazının kılındığı Ayasofya Cami gezilip Gülbahar hatunun (Yavuz Sultan Selim hanın Annesi) Türbe camii ziyaret edilip.Atatürk köşkü ziyaret ediyoruz. Ahi Evran Hz.lerinin bulunduğu tepeye çıkıp ziyaretimizi yaparak Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz.
Öğle yemeğinden sonra manastır gezimiz, çay ve alışveriş molamızdan sonra Sürmenede akşam yemeklerimizi yedikten sonra Ayder’e doğru yola çıkıyoruz.
Ayder yaylasında otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN AYDER;
Sabah kahvaltımızdan sonrak üçük araçlarla Kavrun Yaylasına yola çıkıyoruz. Öğlen yemeği fırtına nehrinin kenarında aldıktan sonra gezimize palamut şelealsi zil kale şimşir ormanları şen yuva köyü gezilerimizi yapıyoruz. Aksam yemeği otelimizde acık büfe meşhur Karadeniz yemeklerini tadıyoruz. Yemek sonrası TULUM eşliğinde HORAN Show (ücretsiz) Daha sonra dinlenmeye çekiliyoruz. 

 

4.GÜN RİZE-UZUNGÖL
Sabah kahvaltısından sonra, Fırtına nehrinin kenarında yavaş yavaş yayladan iniyoruz fotoğraf çekimi için duruyoruz. Suyun
kenarında çay ikram ediyoruz.
İsteyen misafirlerimiz fırtına deresi üzerinde zıplayin ve rafting ile fırtına nehrinin tadını çıkarıyoruz.(ekstra)
Öğlen Rize Çayeli’nde Lale Lokantasında Kuru Fasulye Pilav yiyoruz, çaylarımızı içip Rize bez fabrikasında aloş veriş için mola veriyoruz.
Daha sonra Trabzon’un doğa güzelliği Uzungöl’e doğru hareket ediyor ve burada mola veriyoruz. Serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimleri yapıyoruz .
Akşam yemeğinde alabalık ve sonrası Giresun’a hareket edip otelimize yerleşiyoruz. 

5.GÜN GİRESUN;
Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra aile plajında 2 saat kadar kalıyoruz isteyenler girebiliyor isteyen sahilde istirahat edebiliyor. Daha sonra Giresun’un tek adasına gemiyle geçiş (Gidiş - Geliş 2 Saat).
Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. 

6.GÜN AMASYA;
Amasya’da Yeşilırmak’ın yanında Butik Otel Hasırcı Otelde konaklıyoruz. Sabah serpme kahvaltıdan;

Şehzadeler müzesi
Beyazit Cami ve Külliyesi,
Minyatür Amasya Müzesi
Kral Kaya Mezarları
Pirler Tepesi,
Saraçhane Cami,
Arkeoloji Müzesi,
Kurt Boğan Gök Medrese,
Tez veren Türbeleri
Sabuncuoğlu Tıp Müzesi gezilerimizden sonra Amasya’ya ait yöresel lezzetleri tatmak için Amasya Mutfağına geçiyoruz. Amasya çıkışında Ferhat’la şirin Müzesini gezip Konya’ya hareket ediyoruz. Çorum’da özellikle leblebi alışverişleri için bir kere daha duruyoruz.