EGE'NİN İNCİLERİ TURU

Her şey dahil konseptine sahip turumuzda Ege'nin muhteşem doğasına şahit olmaya hazır mısın?

 • 2 Gece 3 Gün
 • Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Tüm transfer ücretleri
 • Akıcı rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olanlar

 • * 2 Gece 4*Hotel Konaklaması 
  * 3 Sabah Kahvaltısı 
  * 3 Öğle Yemekleri
  * 2 Akşam Yemeği
  * Zorunlu Seyahat Sigortası
  * Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  * Ulaşım

 • Fiyata Dahil Olmayanlar

 • * Kişisel Harçamalar
  * Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Gezilecek Yerler

 • AYVALIK – CUNDA ADASI - FOÇA - SIĞACIK – ÇEŞME– ALAÇATI - KUŞADASI – EFES – ŞİRİNCE

Program
8:00 am to 10:00 am

HAREKET: KONYA _ 670 KM
Saat 23.00’da Nalçacı Perşembe pazarı önünden Akşehir – Afyon – Akhisar güzergâhını takip ederek Cunda adası’na hareket ediyoruz.

1.GÜN: CUNDA – ESKİ FOÇA ( 130 KM ) – İZMİR ( 70 KM )
Sabah erken saatlerdeAyvalık’ta Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı, eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasında kahvaltımızı alarak turumuza başlıyoruz.İsteğe bağlı tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz.Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zaman sonrası Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan eski adı Phokaia olanFoça’ya gidiyoruz. Foça’ya 10 km kala yol kenarında yükselen Kaya Anıt Mezar’nı görüyoruz.. Buradaki gezimizin ardından Tarihi Beş Kapılar Kalesi, Kayalar Camii, Foça’nın güney batısındaki Kale Burnu’nda yer alan Ceneviz Kalesi’nigörüyoruz. Ziyaretimizin ardından nefis bir yol manzarası eşliğinde İzmir’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuz sonrası akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Odalara yerleşme sonrası Akşam yemeğin alınması ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: İZMİR – SIĞACIK ( 45 KM) - ÇEŞME – ALAÇATI ( 90 KM ) –- İZMİR ( 77 KM )
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz.Sığacık’a hareket Sığacık’ta sevimli mi sevimli, cana yakın eski balıkçı köyünde kıvrılarak giden daracık sokaklarda dolaşırken özgün mimarisini koruyabilmiş evleri gördükten sonraÇeşme’ye hareket ediyoruz.Çeşme’de gezimizde ilk olarak Çeşme Kalesi’ni görüyoruz ve Çeşme çarşısı için serbest zaman veriyoruz. Alaçatı’yahareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelikleri alabileceğimiz meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakların gezilmesisonrasıyüzmek isteyen misafirlerimiz ile plaj’a hareket ediyoruz.
Alaçatı’da kalan misafirlerimiz ile serbest zaman sonrası Plaj’a hareket, diğer misafirlerin alınması ve İzmir’e dönüş. Akşam yemeğin alınması ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: İZMİR –EFES ( 85 KM )–ŞİRİNCE(10 KM) –KUŞADASI (30 KM)–KONYA( 580 KM)
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk olarakantik çağın en önemli şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Görkemli Magnesia Kapısından şehre giriyor. Mısır Tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağını, Belediye Sarayını, Domitian Tapınağını, Zafer Tanrıçası Nike kabartmasını ve Memnius Anıtını görüp, Zafer Kapısından geçerek Kuretler Caddesi'nde yürüyüş yapıyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamlarını, Trojan Çeşmesini, Hadrian Tapınağını, Latrinayı, Aşk Evini, Celcius Kütüphanesini, Ticaret Agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek daha sonra tarihin ilk reklam panosunu görüyor ve rehberimizin anlatımıyla bu görkemli şehirde bir kez daha büyüleniyoruz.                                                                                                                                                 İmparator Arcadius tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısında Efes’e veda edipeski bir Rum Kasabası olan, efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen isminin verildiği rivayet edilen, Şirince’ye (Kırkınca) varıyoruz. Şirince’nin Arnavut kaldırımlı sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında bu şirin kasabayı arkamızda bırakıyor. Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz.Öğle yemeği için zaman veriyoruz. Güvercin Ada, Kale Kapısı ve Limanın görülmesi sonrasında Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ile turumuzu tamamlıyoruz.