Anna Turizm İle Karadeniz Keyfi


ANNA TURİZM'LE DOĞU KARADENİZ KEYFİ
Kurulduğu günden beri adını; düzenlediği şehir içi ve şehir dışı turlarla her zaman takdirle söz ettiren Anna Turizm, bu kez startı Doğu Karadeniz gezisi için verdi.
Bu geziler kapsamında hem insanların motivasyon yelpazesini genişlettiklerini, hem de toplumumuzun sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağladıklarını dile getiren, firma yetkilisi Neslihan Kovalılar, bilhassa uzak olmasına rağmen Doğu ve Batı Karadeniz gezilerinin turlara meraklı katılımcılar tarafından oldukça rağbet gördüğünü ve bu gezilerin son derece de keyifli geçtiğini söyledi.
Büyük bir titizle hazırladıkları gezi güzergahın da illerin coğrafi ve manevi dokusunu esas alarak düzenlediklerini ve bu gezileri ayrıca, bu toprakları şereflendiren İslam ve Türk tarihinde önem arz eden yüce zatların kabir ziyaretlerini de dahil ederek programı zenginleştirdiklerini ve, himmet arayışında manevi hazza ulaşmak, bu hz.lerin ilminin tazeliğini korumak ve istifade edebilmek bakımından gerekliliğine değindi.
Bugün 27-08-2016 tarihi itibariyle sabah saat 4.00 civarı Çorum'a hareket eden ekibimiz, ilk ziyaretini yine bu ilimize ait Hıdırlık Tepesi'n deki Peygamber Efendimizin( s.a.v) huzurunda Müslüman olmuş sahabelerimizin ve Nakş'i büyüklerimizin kabirlerinin ziyaretleriyle, güne feyz başlamış oldular.
Bu ziyaretlerin ve manevî lezzetlerin sonrasında sabah kahvaltısını Samsun'da bu güzel ilimizin bütün tabii güzelliklerine hakim ve denize nazır mekanlarından Amisos restoranda yapan misafirlerimiz, daha sonra Samsun'un Terme ilçesine bağlı Amazon köyüne giderek saklı bir kültüre tanıklık edilmeye çalıştılar.
M.Ö 1200 lü yıllarda Orta Asya ve Kafkasya'dan gelen ve Yunanlılarla savaşarak Samsun'un Terme ilçesine yerleşen ve bizim toplumumuza tamamen aykırı bir duruşla kadın egemenliğini kurmak adına erkeklere işkenceye varacak derece de eziyet eden ve boyunduruk altına almaya çalışan kadınların hakim olduğu, adıyla müsemma Amazon köyünün sembolik olarak hazırlanmış köyüne nazar edildi.
Daha sonra bu güzel saatlerin ardından büyük Atatürk'ün tarih yazdığı ve kendisinin Samsun'a ilk ayak basışının göstergesi olan İlk Adım anıtına yine duygusal bir ziyaret yapan katılımcılarımız, Bandırma gemisinin gezintisinden sonra Ordu iline geçerek Türkiye'de yegane bir ayrıcalığa sahip olan teleferik binip, burayı ziyaret etmenin keyfini sürdüler.
Son derece güvenli ama bir o kadar da görkemli teleferik gezintisinde sonra, mesire alanına geçen katılımcılar ise, burada da Karadeniz'e özgü pideler yiyerek, yorgunluklarını giderdiler.
Bugün kü gezinin sonun da yani akşam Sultan'lara layıksınız Restoran da son derece zengin bir mönü ile karınlarına doyuran misafirlerimiz, saat 10.20 itibariyle de Nazar otele giderek, odalarında istirahate çekildiler.
ANNA